Instagram Facebook

NoMen Run ovládly Saucony Meteor běhny v rekordu závodu

Do devátého ročníku ženské štafety NoMen Run se v sobotu 20. dubna zapojilo 145 nadšených, usměvavých a natěšených týmů. Čekala je náročná 88 kilometrů dlouhá trasa z Nového Města na Moravě do Velké Bíteše, letos v mimořádně proměnlivém počasí - během dne se vystřídala zima, jaro, podzim i trocha léta. S podmínkami se nejlépe vyrovnal a závod vyhrál tým Saucony Meteor běhny v čase 6:39:27. O více než 12 minut tak holky překonaly traťový rekord, který od roku 2017 držel maminkovský tým Run&Mum. NoMen Run je štafetový závod pro ženy, jediný svého druhu v ČR.

Trasa závodu se klikatila z Vysočina Arény, přes předávková místa ve Studnici, Velkých Janovicích, Víru, Štěpánově nad Svratkou, Smrčku, Habří a Březí do cíle ve Velké Bíteši. Kvůli stavebním pracím letos tradiční předávku v Borovníku nahradilo Březí. “Loni běželo 132 týmů, letos o 13 více. Potřebovali jsme zajistit bezpečné podmínky pro běžkyně, proto jsme se rozhodly trasu odklonit přes Březí, kde nám vyšli vstříc,” přiblížila tento krok nejvyšší bosska Květa Látalová.

VÝSLEDKY

Loňské vítězky, tým Saucony Meteor běhny z Brna, si nenechaly ujít další příležitost a do cíle dorazily v rekordu závodu a s obrovským náskokem v čase 6:39:27. “Na poslední chvíli nám odstoupila nemocná Pavla Paříková. Jako náhradu jsme sehnaly super rychlou Katarinu Pejpkovou, která výsledný čas výrazně ovlivnila,” přiblížila vítězství kapitánka týmu Barbara Janíková. Velkou motivaci prokázal tým Asics Star Team, který po loňském 4. místě bral letos stříbro s časem 6:56:34. Třetí příčka patřila stálicím na stupních vítězů, týmu Run&Mum (6:57:51). Čtvrté do cíle ve Velké Bíteši dorazily Maminky v běhu se šestadvaceti vteřinovou ztrátou na bronz.

SÓLO BĚŽKYNĚ A DVOJTÝMY

Startovní pole se oproti loňsku zase o několik týmů rozšířilo; do závodu nastoupilo 145 týmů z celé republiky i Slovenska. Většina běžela ve čtyřech a běžkyně si etapy pravidelně střídaly. Srdnatě bojovala i Mirka Ježková alias Bodlina, která se na start opět po roce postavila jako sólo běžkyně. Do cíle dorazila v čase 13:39:54, svém nejlepším dosavadním výkonu. Klobouk dolů, Mirko!

Uznání zaslouží i dva týmy, u nichž se na trase střídaly jen dvě závodnice. Více než maratón v terénu si daly holky z týmu Happy2Run, který doběhl v čase 9:22:35. “Zvolily jsme střídání po každém úseku, zatímco Tatranky si zaběhly dva půlmaratony - to nám přijde mnohem obtížnější,” dodala Livia Čadová, kapitánka Happy2Run. Tatranky Eva Škvařilová a Regina Vošterová zvládly vysočinské kopečky v čase 10:55:10.

Všechny jste takové bojovnice! Krásně jste se popraly s aprílovým počasím, a možná i ten respekt k podmínkách z letoška udělal nezapomenutelný ročník. Nikdy by nás nenapado, že koncem dubna budete startovat do zasněženého prvního úseku (zase musíme říct, že fotky jsou z toho nádherné:). Zvládly jste déšť, kroupy, vítr a to slunko chvílemi bylo za odměnu.

Cílovou pásku nakonec protnuly všechny týmy. A to je pro nás organizátorky ta největší úleva. Viděly jsme na vás, jak si to v cíli užíváte, jak se radujete, objímáte a jste šťastné, že jste to zmákly. Každá z vás si tu naši ročníkovou medaili maximálně zaslouží. Kompletně jsme letos naplnily naše heslo: Poběž a zažij!

V tradičním termínu závodu NoMen Run jsou příští rok Velikonoce. Jubilejní desátý ročník štafety se proto uskuteční o týden dříve - v sobotu 12. 4. 2025.

 

CELKOVÉ VÝSLEDKY NOMEN RUN 2024

https://www.atletikauni.cz/cz/s1526/Vysledky/Seznam-zavodu/c3108-Detail-vysledku/atr9458-Stafetovy-zavod-zen

 

1.

Saucony Meteor běhny

6:39:27

2.

Asics Star Team

6:56:34

3.

Run&Mum

6:57:51

sólo

Bodlina (Mirka Ježková)

13:39:54

dvojtým

Happy2Run

09:22:35

dvojtým

Tatranky

10:55:10


 

Hlavní partneři


Top4Running ASICSPartneři

Top4Running

Velká Bíteš

Produktoví partneři


Bjež

Řemeslná pekárna Jindřichov

RAJEC

Sonberk

TUC

FIGARO

Sebamed

Beauty made easy

Burgit

Fem fresh

Sanctuary SPA

Halls

OREO

Milka

 

Institucionální partneři / Mediální partneři


Nové Město na Moravě

Velkobitešsko

Kraj Vysočina

Jihomoravský kraj

Svět běhu

HiTRÁDi VYSOČina

 


   Copyright © 2018

NoMen Run - Instagram NoMen Run - Facebook